Генеральный партнер ↓   
 CarGid- Всеукраинский гид автопродаж. Автобазар Украины. Продажа б/у и новых автомобилей. Рекомендации по выбору авто
Быстрый поиск тюнинга для:
 
Главная » Статьи » Мои статьи

Підготовка автомобіля до дальньої поїздки

Підготовка автомобіля до тривалої поїздки – це дуже відповідальний захід. На що потрібно звернути особливу увагу? Чи варто перевіряти технічний стан машини? Які речі із собою захопити? На ці та низку інших питань дає відповідь наша стаття.

Вартість ремонту Знайти запчастину

Тривала поїздка на автомобілі - це справжнісінький туризм. А досвідчений мандрівник ніколи не вирушить у дорогу без виконання основних заходів. Та й навіщо, якщо підготувати машину і, звичайно, себе до подорожі не так складно, як може здатися на перший погляд.

Складаємо план

Підготовка транспортного засобу має здійснюватись з урахуванням плану майбутньої поїздки. Необхідно враховувати всі складові – тривалість подорожі, стан транспортного засобу, час відпустки, власні матеріальні можливості тощо. Візьміть зошит чи блокнот і запишіть, через які міста плануєте їхати, де робитимете зупинки та ночуватимете.

Відмінний варіант - купити або взяти у знайомих gps навігатор. На ньому можна ще вдома задати маршрут та уважно його вивчити. Завдяки цьому пристрою можна прийняти безліч важливих рішень щодо пересування автомобілем по тих чи інших населених пунктах.

Не варто на 100% сподіватися на свій автомобіль - він може підвести. Отже, наперед позначте всі місця на карті, де є СТО або місця, де можна відремонтувати машину за потреби. Якщо місцевість не рясніє заправками, то їх краще відзначити на карті заздалегідь.

Реально оцінюйте свої сили. Як показує практика, не варто проїжджати за день більше 700-800 кілометрів – це надто складно для організму. Перебуваючи 10-12 годин за кермом, у людини притуплюється увага та реакція, що може погано закінчитись. Отже, подорожувати потрібно з урахуванням повноцінного відпочинку. Якщо є можливість поміняти водія у дорозі, то це лише плюс. В цьому випадку за день можна долати набагато більшу відстань.

Не варто снідати, обідати та вечеряти на ходу в автомобілі – цей процес відволікає водія від дороги. Та й нормально перекусити «кермо» також не вийде. Краще від'їхати трохи від дороги і спокійно перекусити, або зупинитися в кафе.

Особливості підготовки авто

Навіть якщо ви недавно купили автомобіль і впевнені у ньому, не зайвим буде провести повну перевірку його технічного стану. Зробити це можна на СТО чи самотужки. Звичайний регламент робіт включає перевірку рівнів масла, тиску в шинах, справності світлових сигналів і гальмівної системи, відсутність помилок в процесі запалення і цілісності запобіжників. Але про все докладніше:

аміна розхідників. Якщо ви давно не змінювали моторне масло, фільтри, свічки та інші розхідники, то зробіть це перед поїздкою, щоб уберегти себе та пасажирів від неприємностей у дорозі. Якщо ж заміна проводилася нещодавно або машина майже нова, достатньо перевірити рівні всіх рідин. При цьому не зайвим буде взяти про запас трохи моторної олії, антифризу та гальмівної рідини.

Розвал-сходження. Не варто заощаджувати на безпеці – заїжджайте на найближчу СТО для перевірки розвалу сходження. Якщо колеса «дивляться в різні боки», це не тільки призведе до «з'їдання» протектора в дорозі, а й може стати причиною зниження керованості транспортного засобу.

Шини. Особливу увагу потрібно приділяти шинам. Якщо вони старі та зношені – краще витратити гроші та поміняти їх на нові. Зекономивши гроші, можна потім довго шкодувати про свою недалекоглядність десь у полі з пробитими колесами далеко від СТО та шиномонтажу. Ще один важливий момент – тиск у шинах. Його обов'язково потрібно перевіряти. При цьому не лише перед поїздкою, а й під час тривалих зупинок. Вийти і просто постукати по колесу – це далеко не найкращий варіант. І не забувайте, що точні свідчення на манометрі можна побачити лише при вимірі тиску на охолоджених шинах. Пам'ятайте, що звичайні механічні манометри не завжди можуть показувати правильні дані, тому краще ще перед поїздкою звіритись з іншими аналогічними приладами. Якщо планується перевозити великі вантажі, варто збільшити тиск у шинах на 0.2-0.3 кгс/см2 порівняно з рекомендованим виробником параметром. Такий незначний на перший погляд захід дозволяє поліпшити накат автомобіля, знизити нагрівання шин і зменшити їх знос.

Гальмівна система. Особливу увагу варто приділити чіткості роботи гальм. У цьому нормальної практичної перевірки недостатньо – бажано оглянути все шланги на факт можливих ушкоджень. Якщо є течі або підозри на розгерметизацію системи, несправність бажано усунути ще до подорожі.

Ходова частина. Наші дороги вже давно не можуть похвалитися ідеальним покриттям, тому складові ходової системи повинні перевірятися до поїздки. Особливу увагу потрібно приділити амортизаторам, ступичним підшипникам, пильовикам і кульовим опорам.

Проведення. Звичайно, просмикувати всю проводку безглуздо – достатньо перевірити коректність роботи всіх сигналів (поворотників, стопів, ближнього та далекого світла тощо).

Екіпірування

В дорогу хочеться взяти якнайбільше. Але пам'ятайте, що застрахуватися від усіх неприємностей не вийде, та й машина не гумова – необхідно брати лише найважливіше:

Спальні мішки. Можна спланувати маршрут і визначити готель для ночівлі, а після приїзду виявити, що він не працює. У такій ситуації одній частині сім'ї доведеться ночувати у машині, а іншій – на вулиці. Ідеальний варіант - взяти з собою невеликий намет та спальні мішки. При цьому найбільш комфортний відпочинок має бути у водія, якому наступного дня знову за кермо, і, звісно, ​​у дітей.

Одяг. Візьміть із собою одяг із урахуванням клімату того району, куди плануєте їхати. Якісь конкретні поради тут давати складно – кожен приймає рішення індивідуально, виходячи зі своїх потреб та особливостей подорожі. Про всяк випадок варто захопити гумові чоботи, плащ та черевики.

Їжа. Питання приготування їжі у подорожі є одним із ключових. Отже, із собою необхідно захопити весь необхідний посуд - тарілки, чашки та інші столові прилади (можна користуватися пластиковим або пластмасовим посудом). Дуже важливо взяти з собою питну воду, адже в дорозі вона завжди потрібна, а купувати дороге задоволення.

Інша «дрібничка». У довгій подорожі не завадить гарний ліхтарик із додатковим комплектом батарейок, паперові рушники та серветки. Можна взяти з собою переносну лампу на 12 Вольт з довгим шнуром та можливістю підключення до акумулятора. Не буде зайвим придбати відеореєстратор, в дальній дорозі може статися будь-що і якщо у вас буде відео докази, це завжди плюс. Підібрати такий пристрій можна наприклад тут partfix.net .

Аптечка. У машині обов'язково має бути аптечка з усім необхідним. Зокрема, для обробки подряпин та порізів підійде перекис водню та йоду, для усунення невеликих опіків – розчин марганцівки. Для більш серйозних опіків необхідно мати бактерицидний папір та стерильну пов'язку. В принципі все це є в стандартному наборі аптечки. Головне – перевірити термін придатності на всіх ліках та комплектацію.

Тент. Найчастіше подорож припадає на літній період, коли температура може підніматися вище за 30 градусів Цельсія. Довго тримати машину під прямими променями не рекомендується - фарба може потьмяніти. Щоб цього не допустити, достатньо мати якісний тент. Під час тривалої зупинки слід накривати машину.

"Стандартний" набір. Крім аптечки необхідно переконатися, що є всі необхідні інструменти – знак аварійної зупинки, невелика каністра та вогнегасник. Обов'язково має бути клей та латки (на випадок, якщо доведеться ремонтувати пробите колесо).

Особливості завантаження. Не варто всі речі складати лише в задню частину автомобіля – їх потрібно розподіляти рівномірно. При цьому на верхньому багажнику важкі речі краще не класти – це чудове місце для великогабаритної та легкої поклажі. Щоб уникнути намокання, її необхідно акуратно обгорнути плівкою. Не слід забувати, що вантаж на даху може збільшити витрату палива (це потрібно враховувати при розрахунках).

Пам'ятайте дітей. Якщо ви подорожуєте з сім'єю, питання безпеки дітей у дорозі необхідно вирішувати заздалегідь. Якщо дитині менше 12 років варто заздалегідь купити або взяти у знайомих автокрісло. Встановлювати його необхідно завчасно з урахуванням усіх рекомендацій безпеки. Врахуйте, що дитині доведеться найскладніше, тому дратівливі фактори, такі як можливі протяги, сонячні промені або якісь інші незручності краще відразу виключити.

Висновки

Звичайно, передбачити всі можливі неприємності складно, адже далека дорога сповнена несподіванок. Але якщо приділити достатньо часу підготовці та перевірці технічного стану автомобіля, то ймовірність проблем можна звести до мінімуму. При цьому задоволення від подорожі буде гарантовано. Хай щастить.

Категория: Мои статьи | Добавил: webgkv (23.08.2022) E W
Просмотров: 136 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Последние темы форума

Опрос

В первую очередь Вы предпочли бы (тюнинг)?
Всего ответов: 72

Календарь